Kvapaliny do chladičov a ostrekovačov - zimná sezóna 2019/2020

Kvapaliny do chladičov a ostrekovačov - zimná sezóna 2019/2020

|

Kvapaliny do chladičov a zmesi do ostrekovačov v ponuke Inter Cars. Overená kvalita za výhodnú cenu.

Zimné kvapaliny do ostrekovačov

V ponuke Inter Cars nájdete zimné kvapaliny do ostrekovačov s melónovou vôňou zn. 4MAX:

• - 20  v 1 L, 5 L, 25 L balení
• - 40 v 1 L, 5 L, 25 L balení
• - 80 v 1 L ,5 L, 25 L balení

Výrobca zimných kvapalín značky 4MAX prehlasuje, že sú vyrábané na základe prémiovej receptúry bez používania látok agresívnych na plasty, gumu, polykarbonáty, laky a pod. Receptúra 4MAX je vyrábaná na báze liehu s použitím primárne technického denaturovaného liehu – Etanolu, a to aj napriek tomu, že výrobcovia nemrznúcich zmesí do ostrekovačov nemajú predpísané žiadne normy týkajúce sa predpísaných používaných surovín.

Druhou významnou zložkou zmesí do ostrekovačov sú detergenčné prísady na čiste nie skiel – rozpúšťanie nečistôt. Aj v tomto prípade výrobca nepoužíva prísady, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie plastov, lakov, polykarbonátových svetiel a pod.

  

 

Nemrznúce kvapaliny do chladičov


• ANTIFREEZE G11  v 1 L, 3 L, 25 L, 60 L balení
• ANTIFREEZE G12+ v 1 L, 3 L, 25 L, 60 L balení
• ANTIFREEZE G13 v 3 L, 25 L balení
• ANTIFREEZE R  v 3 L, 25 L balení
• ANTIFREEZE JK v 3 L, 25 L balení

Zloženie chladiacich kvapalín:

 

Všetky kvapaliny 4MAX spĺňajú uvedené parametre príslušných noriem a neobsahujú nedovolené zložky. Pred plnením je zo strany výrobcu zabezpečená kontrola všetkých vyrobených šarží.


Základ zmesi kvapalín do chladičov, ktoré ponúka spoločnosť Inter Cars Slovenská republika, s.r.o. tvorí 96% monoetylénglykol a zvyšok tvorí aditívna zložka.
Základ zmesi kvapalín do chladičov, ktoré ponúkajú konkurenčné spoločnosti tvorí monoetylénglykol, glycerín a aditívna zložka (glycerín je lacnejší ako monoetylénglykol). Pomer monoetylénglykolu a glycerínu je  50:40, 60:30, 70:20.
Glycerín má vyššiu hustotu, čo spôsobuje horší prenos tepla, rýchlejšie okysličovanie a rýchlejší pokles pod neutrálne PH 7.

Chladiaca kvapalina JK (A-110) je originálnou chladiacou kvapalinou pre všetky vozidlá v nižšie uvedenej tabuľke na základe uvedených príslušných noriem. Kvapalina z našej ponuky ANTIFREEZE JK je s ňou identická a plne miešateľná.