Athena Group - kvalitné a spoľahlivé diely pre motocykle

Athena Group - kvalitné a spoľahlivé diely pre motocykle

|

MOTO sezóna je v plnom prúde. V Inter Cars nájdete širokú ponuku dielov nielen na osobné a nákladné automobily, ale aj na motocykle. Jedným z úspešných dodávateľov dielov pre motocykle je aj ATHENA group.

Spoločnosť Athena, ktorá bola založená v roku 1973 ako malý remeselnícky podnik, je dnes medzinárodnou spoločnosťou, ktorá vyrába a distribuuje výrobky do celého sveta. V súčasnosti sa skupina Athena skladá zo štyroch divízií: Industries, Parts, Electronics a Sportech. Štyri srdcia, to všetko spája jediný cieľ: dodávať výrobky najvyššej kvality vyrobené s dôkladným know-how, konfigurované na mieru a starostlivo vyberané tak, aby zákazníkom ponúkali len to najlepšie.

Divízia Athena Parts bola založená pre výrobu náhradných dielov pre motocyklový sektor. Zákazníkom ponúka tesnenia, súpravy valcov, technické náhradné diely a doplnkové výrobky najvyššej kvality pre všetky značky a modely. Nedávno tiež významne investovali do výroby radu motocyklových piestov. Jazdci z celého sveta si vyberajú náhradné diely Athena, aby maximalizovali výkon na všetkých druhoch motocyklov, od endura a motokrosu po športové modely, od pouličných bicyklov až po skútre.

Výskum a vývoj

Vďaka synergii s výrobcami a špičkovými závodnými tímami je ich skupina inžinierov a technikov schopná vyvinúť náhradné diely najvyššej kvality, dokonale porovnateľné s originálnymi dielmi. Odborníci sa neustále zaoberajú vývojom nových produktov, ktoré využívajú najnovšie technologické trendy a neustále zlepšujú výkon dvoj-, troj- a štvorkolesových vozidiel.

Výroba

Pokročilé, vysoko špecializované stroje umožňujú zaručiť vysoké výrobné štandardy. Ročne vyjde zo závodov Athena asi 3,5 milióna kusov, pričom všetky podliehajú prísnym kontrolám kvality, aby bola zaistená spoľahlivosť, trvanlivosť a odolnosť aj v extrémnych podmienkach.

Kontroly kvality

Náhradné diely Athena prechádzajú prísnymi testami kvality v každej fáze výrobného procesu.  Milimetrické kontroly veľkosti, povrchu, adhézie a zakrivenia kusov sú vykonávané v metrologických laboratóriách, odberové skúšky na vybavených skúšobných stoliciach, ako aj záverečné skúšky na trati alebo na ceste. Všetky fázy kontroly a spracovania zodpovedajú prísnym požiadavkám najprísnejších výrobných noriem ISO (ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949).

Partnerstvo

Náhradné diely sú vyvíjané v úzkej spolupráci s výrobcami a tímami najvyšších motocyklových súťaží po celom svete. Prísne krížové testovanie, ktoré sa vykonáva v našich prevádzkach a u výrobcov, nám umožňuje zaručiť spoľahlivé výrobky najvyššej kvality, schopné zachovať bezpečnosť a výkon aj v extrémnych kontextoch, pri vysokých teplotách alebo vysokých tlakoch.

Do  ATHENA group patria značky :

V ponuke ATHENA group nájdete :

ATHENA: Piesty , tesnenia

GET: Elektronika

TROY LEE DISIGNS: Oblečenie

LEATT: Ochranné štíty na hrudník, lakte, kolená

DUNLOP: Pneumatiky

PROTAPER: Riadidlá, gripy, stúpačky

SELLE DALLA VALLE: Motocyklové sedadla

VIBRAM: Gumová ochrana

TECHNOOMOUSE: Pena pre motocyklové pneumatiky

RESOlvBIKE: Čistiace chemikálie na motorku a oblečenie

SMELLWELL: Odstraňovače zápachu a vlhkosti na oblečenie, tašky

OGIO: Tašky, batohy

AP RACING: Brzdové platničky

BOYESEN: Tesnenia