CASTROL a Renault F1 na ďalších 5 rokov spolu!

CASTROL a Renault F1 na ďalších 5 rokov spolu!

|

S potešením vám oznamujeme, že značky BP a Castrol predĺžili spoluprácu so spoločnosťou Renault Group o ďalších 5 rokov. V rámci partnerstva budú obe spoločnosti poskytovať palivá a mazivá tímu Renault Sport F1 a budú pôsobiť ako dôležitý technologický partner tímu.

Zistite viac...

Spolupráca s tímom Renault Sport F1, ktorá vznikla začiatkom roka 2017, priviedla tím na konci sezóny na 6. miesto Majstrovstiev sveta Formuly 1. V súčasnosti sa tím Renault snaží vrátiť k vrcholovým aktérom F1 a aj táto vidina prispela k pokračovaniu v plodnej spolupráci so značkami BP a Castrol. Podľa dohody, ktorá bola podpísaná pred niekoľkými dňami, sa budú logá BP a Castrol objavovať na pretekárskych automobiloch Renault po dobu nasledujúcich 5 rokov.

Mandhir Singh, generálny riaditeľ spoločnosti Castrol: Táto skutočnosť je pre spoločnosť Castrol veľmi zaujímavá. Ukazuje, ako budúce programy mobility spoločnosti BP menia naše strategické vzťahy s globálnymi výrobcami automobilov a vytvárajú nové príležitosti ako súčasť našej stratégie rastu.

Jérôme Stoll, prezident Reanult Sport Racing, komentoval spoluprácu slovami: Sme nesmierne hrdí na to, že ohlásime toto významné posilnenie nášho vzťahu s BP Castrol po tom, ako sme v roku 2017 spoločne položili silné a stabilné základy. BP a Castrol sú v príslušných oblastiach na špičke a partnerstvo tohto rozsahu, šírky a trvania zdôrazňuje zámery a ciele oboch strán.

Nová dohoda znamená rovnako začiatok spolupráce s alianciou Renault-Nissan-Mitsubishi, ktorá pokrýva ďalšie oblasti. Cieľom je spoločne pracovať na vývoji nových technológií a riešení súvisiacich s mobilitou. V roku 2017 sa aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi stala druhým najväčším svetovým výrobcom automobilov, pričom spoločnosti Toyota a General Motors nechala za sebou. Aliancia dokázala predať viac 10,6 miliónov automobilov v 200 krajinách sveta pod 10 rôznymi značkami (Renault, Nissan, Mitsubishi, Dacia, Renault Samsung Motors. Alpine, Lada, Infiniti, Venucia a Datsun).