EBC BRAKES - LÍDER VO VÝROBE BRZDOVÝCH KOMPONENTOV

EBC BRAKES - LÍDER VO VÝROBE BRZDOVÝCH KOMPONENTOV

|

KVALITA, SPOĽAHLIVOSŤ A ÚČINNOSŤ, TO SÚ VÝHODY PRODUKTOV EBC BRAKES. ŠIROKÝ SORTIMENT VÝROBKOV PRE INDIVIDUÁLNY VÝBER IDEÁLNYCH KOMPONENTOV BRZDOVÉHO SYSTÉMU.

Všetky brzdové doštičky a kotúče pre autá sú vyrábané v závodoch spoločnosti v Northamptone a Bristole vo Veľkej Británii a taktiež v Clevelande v USA, zatiaľ čo brzdové kotúče pre motocykle a bicykle v 100% prípadov pochádzajú z britských závodov EBC Brakes.

PESTROFAREBNÁ PONUKA BRZDOVÝCH DOŠTIČIEK EBC BRAKES PRE TUNING

Tieto doštičky sa vyznačujú oveľa vyššou účinnosťou ako štandardné náhradné diely od mnohých iných výrobcov. Na každodenné použitie sú určené doštičky ULTIMAX2, ktorých kvalita je na úrovni originálnych brzdových doštičiek. Pre vozidlá s výkonom do 200 HP odporúčame zelené brzdové doštičky zo série GREENSTUFF, ktoré sa vyznačujú vysokou počiatočnou brzdnou silou a generujú menšie množstvo prachu.

Pre ťažšie vozidlá a autá s pohonom všetkých štyroch kolies, medzi ktoré patria napríklad BMW M3, M5, Audi A4, A6, Subaru Impreza, Mitsubishi Evo, budú ideálne doštičky zo série červených doštičiek REDSTUFF vyrobených z aramidových vlákien. Výrobky EBC Brakes sú zárukou dobrého brzdenia rovnako pri studených, ako aj pri horúcich brzdách. Pre dynamický štýl jazdy odporúčame žlté brzdové doštičky zo série YELLOWSTUFF, ktoré sú ideálne pre rýchlu jazdu po diaľnici alebo na závodnej dráhe. Vysoká účinnosť brzdenia pri všetkých teplotách a trvanlivosť sú hlavnými výhodami tejto série doštičiek.

Do pretekárskych podmienok ponúkame modré doštičky BLUESTUFF a oranžové ORANGESTUFF, ktoré potrebujú predbežné zahriatie, aby mohli brzdiť efektívne. Dosahujú veľmi slušný koeficient trenia aj vtedy, keď sú kotúče rozžeravené.

AUTOMOBILOVÉ BRZDOVÉ KOTÚČE

EBC ponúka až 4 typy brzdových kotúčov. Hladké brzdové kotúče Premium sú perfektnou náhradou za sériové kotúče. Vyznačujú sa vysokou životnosťou a účinnosťou brzdenia. Perfektne fungujú s doštičkami zo sérií REDSTUFF, YELLOWSTUFF a BLUESTUFF. Kotúče zo série GD majú špecializované otvory, ktoré umožňujú lepšie prúdenie chladného vzduchu a tým znižujú teplotu doštičiek a kotúčov. Vodičom, ktorým záleží na tichom chode brzdového systému, odporúčame brzdové kotúče zo série USR. Tie vďaka novej technológii povrchovej úpravy kotúčov účinne chránia tieto komponenty pred koróziou. Pre tých, pre ktorých je vzhľad dôležitý, pripravil výrobca kotúče zo série BSD. Tieto kotúče majú zárez v tvare písmena V. Ich ďalšími vlastnosťami sú tichý chod a veľmi účinný systém odstraňovania nečistôt.

PONUKA EBC RACING

V ponuke EBC nájdeme aj brzdové doštičky a dvojdielne kotúče SG2 Racing. Brzdové doštičky Racing RP-1 a RP-X sú mimoriadne účinné (pretekárske) doštičky navrhnuté pre vozidlá s najvyšším výkonom. RP-1™ má veľmi stabilný koeficient trenia do a nad 750 stupňov Celzia, vďaka čomu je to vynikajúci nástroj pre najnáročnejších vodičov. Pokiaľ ide o brzdnú silu, ovládanie/cítenie brzdového pedála, trvanlivosť a minimalizované opotrebovanie kotúča, táto karbónová zmes aramidových vlákien prekonáva väčšinu konkurenčných materiálov. Doštičky RP-1 nemajú schválenie R90, takže sú určené iba na preteky na uzavretej závodnej dráhe.

Kotúče EBC SG2 Racing sú vybavené 48 vnútornými, smerovými (pravo-ľavými) ventilačnými kanálmi, ktorých úlohou je efektívne chladiť kotúč.

PRÍRUBA ALEBO TZV. ZVON

Príruba použitá v kotúčoch EBC Racing je presne vyrezaná z kusa hliníka používaného v leteckom a vesmírnom priemysle, vďaka čomu je pevná a ľahká. Príruba je anodizovaná dočierna, vďaka čomu má vysokú odolnosť proti korózii a vysoké estetické vlastnosti. Možno ju použiť na rôzne brzdové kotúče.

SKRUTKY SD-DRIVE

Jedným z najmenších a najinovatívnejších komponentov použitých v kotúčoch EBC Racing sú skrutky z nehrdzavejúcej ocele SD-Drive™, ktorými sa pripevňuje príruba ku kotúču. Na rozdiel od skrutiek väčšiny konkurentov, ktoré sú pre zníženie nákladov vyrobené z ocele a následne pozinkované, naše skrutky SD-Drive™ sú vyrobené z jedného kusu nehrdzavejúcej ocele, čo zaisťuje maximálnu pevnosť a odolnosť voči korózii. Každá skrutka je vybavená pružinovou sponou, ktorá absorbuje vibrácie a zaručuje tichý chod počas jazdy.

OBMEDZENIA VYPLÝVAJÚCE ZO SÉRIOVÝCH VEĽKOSTÍ?

Odporúčame väčšie a efektívnejšie systémy Big Brake Kit-BBK, ktoré sú náhradou za kompletný brzdový systém a obsahujú všetko, čo potrebujete na výmenu sériovej zostavy, teda dvojdielne kotúče, doštičky, štvor-, šesť- alebo osempiestikové strmene, montážne strmene, oceľové pletené káble a brzdovú kvapalinu. Kotúče a doštičky sa predávajú v sériových baleniach.

Celú ponuku brzdových dielov EBC Brakes si môžete pozrieť v IC Katalógu na tomto odkaze