Hnacie hriadele Lauber

Hnacie hriadele Lauber

|

Ponuka značky Lauber obsahuje aj hnacie hriadele. V súčasnosti je k dispozícii viac ako 2 100 referencií. Tieto výrobky podliehajú profesionálnym testom na špecializovaných testeroch, čo potvrdzuje, že ide o vysoko kvalitný produkt.

Na čo slúžia hnacie hriadele?

Hnacie hriadele často správne fungujú počas celej životnosti auta. Ak však spozorujeme príznaky poškodeného hnacieho hriadeľa, nemali by sme s ich výmenou otáľať.

V hnacej sústave vozidla je krútiaci moment generovaný motorom prenášaný do prevodovky, kde je odstupňovaný a prenášaný na hnací hriadeľ. Hriadeľ nápravy je zodpovedný za ďalšie rozdelenie krútiaceho momentu na kolesá. V moderných automobiloch sú hnacie hriadele vybavené kĺbmi pohonu, ktoré umožňujú otáčanie a vychyľovanie kolies. Sú relatívne trvanlivé, ale náchylné na opotrebovanie. V prípade niektorých modelov vozidiel nie je z konštrukčných dôvodov možné vymeniť iba poškodený kĺb a potom je potrebné vymeniť celý hriadeľ nápravy.

Kedy vymeniť hnacie hriadele?

Hnacie hriadele podliehajú opotrebovaniu hlavne v automobiloch s vysokým počtom najazdených kilometrov. V prípade takýchto vozidiel sú náklady na opravu spravidla značným problémom. Ako bolo uvedené vyššie, výmenu kĺbu alebo celého hnacieho hriadeľa sa neoplatí odkladať. Najlepšie je použiť plnohodnotné diely.

Hnacie hriadele používané pri prvej montáži do automobilov majú vyššiu kvalitu ako väčšina náhradných dielov dostupných na trhu s náhradnými dielmi. Hnacie hriadele v ponuke Lauber sú plnohodnotným výrobkom, ktorého trvanlivosť je porovnateľná s originálom. Ich výhodou je aj cena. Sú lacnejšie ako nové výrobky prémiovej značky a zároveň rozhodne lepšie ako lacné značkové výrobky.