150 rokov Continental

150 rokov Continental

|

Od svojho založenia pred 150 rokmi spoločnosť Continental prináša neustále technologické novinky do sveta pneumatík. Svojím neustálym technickým pokrokom prináša nielen efektívnejšiu výrobu a spokojnejší život zákazníkov, ale taktiež aj nový pohľad na udržateľnosť v pneumatickom priemysle.

Dynamický simulátor jazdy

Simulátor typu Driver-in-the-loop (DIL) Continental v pláne inštalovať v priebehu roka 2022 na testovacom okruhu Contidrom vo Wietze neďaleko Hannovera. Týmto krokom spoločnosť prenesie vývoj pneumatík do virtuálneho priestoru, čo predstavuje významný krok v tejto oblasti. Ušetrí to čas, náklady a aj cenné prostriedky v reálnom svete. Významne sa tým obmedzí logistická činnosť, pretože kľúčové parametre sa budú môcť overovať na simulátore. Vďaka svojej vysokej mobilite poskytne profesionálnym testovacím jazdcom pocit jazdy ako na reálnej testovacej dráhe. To znamená, že si jazdci môžu vyskúšať vyvíjané pneumatiky na širokej škále testovacích scenárov a jazdných situácií.

Continental využíva najnovšiu simulačnú technológiu Delta S3 od spoločnosti Ansible Motion. Vďaka zväčšenému pohybovému rozsahu 4x5 metrov, vyššiemu rozlíšeniu a schopnosti presne vyhodnocovať pneumatiky vo virtuálnom svete umožní technológia Delta S3 technikom z Continentalu simulovať zrýchlenia na dlhších časových úsekoch. Tým sa zaručí realistickejšia skúsenosť, napríklad manévrovanie pri zmene jazdného pruhu, ostrejšie a postupnejšie otáčanie a jazda na rozličných povrchoch.

Continental – najprogresívnejší výrobca pneumatík

Každý testovací cyklus na simulátore znižuje skutočný počet testovacích pneumatík, ktoré je treba vyrobiť a pri testoch spotrebovať. Aj týmto Continental prispieva k splneniu ich cieľa stať sa do roku 2030 najprogresívnejším ekologicky udržateľným a spoločensky zodpovedným výrobcom pneumatík. Nový simulátor jazdy podporuje túto snahu konkrétnymi číslami z reálneho sveta: „Ak budú v budúcnosti naši testovací jazdci sedieť v kokpite simulátora a strávia menej času za volantom vozidla, každoročne sa ušetrí približne 100-tisíc kilometrov na skutočných cestách alebo testovacích dráhach,“ vysvetľuje Dr. Holger Lange, vedúci vývoja pneumatík pre osobné autá v odvetví s originálnym vybavením Continental. „Každý rok tiež môžeme ušetriť nielen približne 10 -tisíc testovacích pneumatík, ale aj tomu odpovedajúce množstvo PHM,“ dodáva.

Veľa plusov vo viacerých oblastiach

Okrem ekologických plusov prináša táto technológia aj mnoho výhod pri samotnom vývoji pneumatík. Testovací jazdec používa na simulátore veľmi konkrétny model pneumatiky pre konkrétny modelový variant. V prípade anomálií možno všetky parametre kedykoľvek digitálne upraviť. To znamená, že nové modely pneumatík sa dajú predvídateľným spôsobom testovať vo všetkých predstaviteľných oblastiach využitia, jazdných situáciách a na širokej škále povrchov, pričom výsledky sú spoľahlivé už v ranom štádiu procesu vývoja. Dokonca aj nové ekologickejšie  materiály (napr. Taraxagum), ktoré Continental intenzívne skúma, sa dajú podrobne testovať a ďalej optimalizovať predtým, ako sa vôbec vyrobí prvá testovacia pneumatika.

Významné technológie nielen v oblasti vývoja a testovania

Continental prináša technologické inovácie už 150 rokov. Napríklad technológia ContiSeal™ predchádza vzniku defektu pneumatiky – a to pre prierazy až do priemeru 5mm. Vďaka tomu sa minimalizujú nepríjemnosti na cestách spôsobené práve defektmi - žiadne zastavovanie a okamžitá výmena poškodenej pneumatiky – zákazníkovi stačí pohodlne dôjsť do cieľa svojej cesty. ContiSeal™ je lepkavá viskózna vrstva utesňovacieho prostriedku nanesená vo vnútri pneumatiky, ktorá v prípade defektu utesní okolie prierazu.

contiseal-intercars

SSR systém je technológia spevnenej bočnice, ktorá podobne ako technológia ContiSealTM uľahčuje zákazníkom život v prípade vzniku defektov a nutnosti vymeniť pneumatiku na ceste. Vodič so sebou nemusí voziť rezervu, pretože v prípade defektu umožňuje vozidlu dojazd až 80 km rýchlosťou až 80 km/h. Princíp SSR je založený na zosilnenej samonosnej vystuženej bočnici. V prípade prerazenia zabraňuje rozdrveniu bočnice a to umožňuje vodičovi pokračovať ďalej v jazde.

ssr-continental-intercars

Množstvo modelov pneumatík Continental nájdete aj v ponuke Inter Cars, v eshope alebo v našom IC katalógu.