Nový rad letných pneumatík Continental UltraContact

Nový rad letných pneumatík Continental UltraContact

|

Na trh prichádza nový rad letných pneumatík Continental: UltraContact s robustnou konštrukciou pre dlhú životnosť.

Spoločnosť Continental prináša na trh úplne nový rad osobných letných pneumatík UltraContact. Nová pneumatika sa vyznačuje robustnou konštrukciou a vlastnosťami, ktoré predlžujú jej životnosť. Určená je pre vozové parky a koncového používateľa a vďaka zníženej hlučnosti vyhovuje aj elektrickým vozidlám. Koncept pneumatiky je v súlade s novými trendami v odvetví mobility a dlhodobou snahou spoločnosti o trvalú udržateľnosť aj v oblasti výroby pneumatík.

Spoločnosť Continental spojila v novej letnej pneumatike UltraContact robustnú konštrukciu, veľmi dlhú životnosť a známe bezpečnostné štandardy. Pre zabezpečenie dlhšej životnosti pneumatiky vývojári vytvorili novú zmes YellowChili, ktorá obsahuje špeciálnu polymérnu sieť umožňujúcu menší oder. Vďaka svojmu zloženiu má nová pneumatika tiež výborný kontakt s povrchom vozovky a vysokú úroveň priľnavosti dôležitú pre kvalitný rozbeh vozidla, presné riadenie a bezpečnú brzdnú dráhu. Okrem toho sú nové pneumatiky UltraContact vybavené špeciálnym rebrom na ochranu ráfika, ktoré poskytuje súčasne doplnkovú ochranu bočnice.

Koncept pneumatiky sleduje nové trendy v odvetví mobility

S novou letnou pneumatikou UltraContact, ktorá je určená pre vozové parky a koncových používateľov sa spoločnosť Continental pridáva k trendom meniacej sa mobilnej spoločnosti. To, čo ich spája, je snaha o trvalú udržateľnosť, napríklad aj v oblasti pneumatík. Podľa expertov zo spoločnosti Continental sa trendy v oblasti mobility menia a mladí ľudia vo veku 18 - 25 rokov sa zaujímajú o osobnú mobilitu viac ako o samotné vlastnenie auta. To má za následok rast carsharingu a automobilov z požičovne. „Pneumatiky na takýchto autách musia mať dlhú životnosť a byť bezpečné. Viaceré prieskumy už dlhodobo potvrdzujú, že najvyššia miera bezpečnosti je stále najdôležitejším kritériom pri otázkach týkajúcich sa vlastností pneumatík. Nový rad pneumatík UltraContact ponúka robustný dizajn a veľmi dlhú životnosť s bezpečnostnými štandardami, ktoré sú pre pneumatiky Continental typické. Vďaka tomu je pneumatika UltraContact vhodná pre vozové parky a rovnako pre koncových zákazníkov,“ vysvetľuje Aleš Langer, šéf Technického zákazníckeho servisu v spoločnosti Continental Barum.

Nízka hlučnosť vyhovuje elektrickým vozidlám

Aktuálnym a dôležitým trendom je rýchlo rastúca elektrická mobilita. V roku 2019 celosvetový predaj elektrických vozidiel prvýkrát prekročil 2 milióny. Experti očakávajú, že do roku 2025 sa bude predávať približne 14 miliónov takýchto vozidiel ročne*. „Pohodlie pri jazde výrazne súvisí s nízkou hlučnosťou pneumatiky, ktorá je pri elektrických vozidlách oveľa nápadnejšia.  Nový rad UltraContact má v dezénových drážkach umiestnené malé prvky – známe aj ako „hlukové vlnolamy“. Tie výrazne znižujú hlučnosť pneumatiky, a preto vyhovuje aj elektrickým vozidlám,“ vysvetľuje Aleš Langer.

Pri vývoji nového radu pneumatík UltraContact spoločnosť kládla dôraz najmä na predĺženie životnosti pneumatiky. „Tento prístup je jedným z krokov v snahe o trvalú udržateľnosť spoločnosti Continental, pretože nielen šetrí prírodné zdroje, ale predstavuje aj veľkú úsporu nákladov – pneumatika, ktorá kombinuje dlhú životnosť s robustným dizajnom, tiež znamená nižšie obstarávacie náklady,“ dopĺňa Magda Nagy, riaditeľka Divízie marketing v spoločnosti Continental Barum.

Nová pneumatika UltraContact bude dostupná od jari 2022. Produktová ponuka na tento rok už ponúka 100 rozmerov vo veľkostiach od 14 do 20 palcov.

* Štatistické údaje pochádzajú z platformy Statista.com.