Brisk - tradičný výrobca zapaľovacích sviečok

Brisk - tradičný výrobca zapaľovacích sviečok

|

Množstvo motoristov pozná Brisk ako značku, ktorá bola v minulosti jediná dostupná v našich motoristických obchodoch. Aj dnes však nájdete produkty Brisk v našej ponuke, okrem iného aj pre autá používané v motoršporte.

Sme radi, že môžeme predstaviť v našom tuningovom portfóliu nové zapaľovacie sviečky značky BRISK. Tieto zapaľovacie sviečky výrazne zlepšujú účinnosť spaľovania pri sériových, upravených motoroch, motoroch poháňaných LPG a tých, ktoré sú často používané v motor športe. Brisk veľa motoristov pozná ako značku, ktorá bola v minulosti jediná dostupná v našich motoristických obchodoch.

BRISK Tábor je akciová spoločnosť s čisto českým kapitálom, ktorá vznikla privatizáciou podniku Jiskra v roku 1992. Je pokračovateľom tradície výroby zapaľovacích sviečok v Tábore, ktorá siaha až do roku 1935. Značky BRITA, CÍL a PAL boli vždy zárukou kvality a tiež boli vždy spojené s mnohými úspechmi v motoristickom športe. Súčasná značka BRISK pokračuje v týchto tradíciách. Vlastná výskumná základňa, rozsiahle investície do výroby a najmä do zavádzania systémov kvality boli zúročené mnohonásobným zvýšením výroby a prienikom do prvovýroby (OE). Pre automobilový priemysel BRISK Tabor vyrába okrem zapaľovacích sviečok aj žhaviče a snímače. BRISK Tabor ďalej vyrába zapaľovacie elektródy, ionizačné sondy a technickú keramiku.

Zapaľovacie sviečky z produktovej rady RACING sú určené pre vysokovýkonné motory. Ide o špeciálne zapaľovacie sviečky vyvinuté v spolupráci s pretekárskymi tímami. Použité materiály a unikátne konštrukčné riešenia odolávajú náročným podmienkam pretekárskych motorov – vyšším tlakom, vysokým vibráciám a tepelnému namáhaniu.

Zapaľovacie sviečky produktovej rady LPG/CNG sú zo série produktov BRISK Silver, Irídium Premium+ a ďalších. Sú to zapaľovacie sviečky určené pre motory na plynné palivo (LPG,CNG,GPL,METÁN). Ich použitím sa eliminujú negatívne zmeny, ku ktorým dochádza pri použití plynného paliva, napr. vyššia požiadavka na napätie zo systému zapaľovania a vyššia teplota v spaľovacej komore.

Jedny z prvých zapaľovacích sviečok na trhu, ktorých dizajn a vlastnosti boli prispôsobené plynovým motorom, boli výrobky českej firmy BRISK, zapaľovacie sviečky BRISK Silver. Boli navrhnuté inžiniermi BRISK Tábor v roku 1995. Hlavným cieľom pri vývoji týchto sviečok bolo uľahčiť štartovanie motora pri nízkych okolitých teplotách a znížiť spotrebu paliva.

Na definovanie správneho typu sviečok použite Inter Cars E- Katalóg. Vela užitočných informácii vám prináša aj web výrobcu :

Podľa špecifikácie motora :

https://www.brisk.eu/catalogues/spark-plugs/auto

Vyhľadávanie LPG sviečok

https://www.brisk.eu/catalogues/spark-plugs/lpg_cng

Vyhľadávanie racing/tuning sviečok

https://www.brisk.eu/catalogues/spark-plugs/racing-tuning