História Inter Cars

Inter Cars v Európe

1990 – 1999

História spoločnosti siaha do roku 1990, kedy vo Varšave jej zakladatelia Krzysztof Oleksowicz, Andrzej Oliszewski a Piotr  Oleksowicz na ploche 300 m2 otvorili prvú pobočku Inter Cars. Motorové diely na vozidlá značky Mercedes, VW a Opel dovážali z nemeckej firmy Egon von Ruville. V roku 1992 otvorili vo Varšave svoju druhú prevádzku a postupne rozširovali ponuku sortimentu o diely na talianske, francúzske a japonské automobily. V roku 1996 otvorili v meste Heroldów, vzdialenom približne 13 kilometrov od Varšavy, prvý centrálny sklad. O rok neskôr zahájili predaj dielov na nákladné automobily. Rok 1998 priniesol viacero noviniek. Inter Cars spustilo fungovanie siete Q-SERVICE, umožnilo objednávanie tovaru cez internet a stalo sa členom celoeurópskej organizácie PROREP, ktorá združuje spoločnosti zaoberajúce sa distribúciou motorových dielov. V roku 1999 vstupuje spoločnosť do prestížneho Medzinárodného združenia distribútorov náhradných dielov ATR International AG. V tomto roku zároveň vznikajú oddelenia tuningu a predaja servisnej a garážovej techniky.

2000 - súčasnosť

Od roku 2000 začína spoločnosť expandovať do iných krajín, Inter Cars Slovenská republika s.r.o. zahájilo svoje fungovanie v roku 2005. V súčasnosti má skupina Inter Cars pobočky v 16 krajinách strednej, východnej a juhovýchodnej Európy spolu s Nemeckom a Belgickom. Inter Cars Group zamestnáva 5 000 zamestnancov vo vyše 400 pobočkách a je územne najväčším distribútorom náhradných dielov v európskom meradle. Veľký podiel na tom má zlúčenie s JC Auto, ku ktorému došlo v roku 2007. Táto fúzia umožnila nielen výrazné rozšírenie distribučnej siete, ale aj spojenie širokého sortimentu náhradných dielov pre osobné autá európskej i ázijskej produkcie (viac než 1 000 000 položiek tovaru od výrobcov z celého sveta, z ktorých mnohí patria medzi významných dodávateľov priamo do prvovýroby). Základom špičkového zásobovania je moderné logistické centrum v poľskom Zakroczyme, ktoré sa nachádza približne 40 kilometrov od Varšavy. Rozkladá sa na ploche 15 hektárov, z ktorých 40.000 m2 predstavuje úložný priestor. Centrum patrí medzi najväčšie a najmodernejšie sklady automobilových dielov v Európe.
Materská spoločnosť Inter Cars S.A. organizuje v Poľsku jeden z najväčších veľtrhov svojho druhu v Európe. Pravidelne sa na ňom na ploche približne 20 000 m2 prezentuje okolo 170 najväčších svetových producentov náhradných dielov pre osobné aj nákladné automobily a dielenského vybavenia. Počas troch dní jeho trvania sa počet návštevníkov blíži k 25 000.