Inter Cars

Spoločnosť Inter Cars patrí medzi najväčších dodávateľov automobilových náhradných dielov v strednej a východnej Európe. Disponujeme rozsiahlou ponukou sortimentu. Okrem hlavných oblastí dovozu a distribúcie autodielov pre osobné, úžitkové a nákladné vozidlá ponúkame vybavenie a zariadenie autoservisov, diely pre motocykle, agrotechniku, špeciálne produkty pre tuning, autodoplnky a autopríslušenstvo. V ponuke máme tovar od približne 500 renomovaných značiek a výrobcov, ktorí dbajú na kvalitu a efektivitu každého jedného produktu. 
 
Inter Cars Slovenská republika s.r.o. je moderne a rýchlo sa rozvíjajúca spoločnosť. Naším hlavným cieľom je zabezpečenie štandardov, ktoré zaručia maximálnu spokojnosť všetkých zákazníkov. Naše pobočky poskytujú profesionálny prístup, kvalitný servis a včasnú distribúciu tovaru smerom k našim partnerom v rámci každého regiónu. Sieť pobočiek Inter Cars tvorí v súčasnosti 23 prevádzok a do budúcnosti plánujeme tento počet zvyšovať. 
 
Spoločnosť Inter Cars je členom viacerých medzinárodných organizácii. Medzi najvýznamnejšie patrí ATR International AG, prestížne združenie distribútorov náhradných dielov. Z ďalších spomeňme organizáciu APRA a celoeurópsku organizáciu PROREP, ktorá spája spoločnosti zaoberajúce sa distribúciou motorových dielov. 
 

Kľúčový faktor úspechu – distribučný systém

Základný princíp distribučnej siete spočíva v koncepte franšízy. Inter Cars Slovenská republika s.r.o. poskytuje partnerovi obchodné meno, know-how, informačný systém, skladové a logistické zázemie a inú, pre bezproblémové fungovanie prevádzky potrebnú podporu. Franšízista je za prevádzku Inter Cars zodpovedný a podieľa sa na jej zisku. Je súčasťou európskej spoločnosti s pevným a rozsiahlym skladovým zázemím a z lokálneho distribútora sa premení na hlavného hráča regiónu.

Koncept medzinárodnej siete profesionálnych nezávislých autoservisov Q-SERVICE

Myšlienka zrodu siete nezávislých autoservisov združených pod značkou Q-SERVICE sa zrodila už v roku 1997. Členstvo v tomto koncepte podlieha prísnemu výberu a splneniu vstupných kritérií, ktoré zahŕňajú požiadavky na technologické vybavenie, škálu ponúkaných služieb, kapacitu opráv servisu a vybavenie klientskeho zázemia. V súčasnosti sa počet nezávislých servisov v sieti Q-SERVICE na Slovensku blíži k číslu 80.

Správa firemných vozových parkov IC FLEET

Služba zabezpečuje klientovi všetky servisné služby a s tým spojené opravy jeho osobných a dodávkových vozidiel. Úkony prebiehajú v sieti nezávislých autoservisov, ktorých vysokú odbornosť a kvalitu poskytovaných služieb garantujeme. Výhodou je jednoduchá správa aj viacznačkového vozového parku. 

Stratégia Inter Cars

Naším prvoradým strategickým cieľom je aj naďalej budovať silnú konkurenčnú pozíciu na slovenskom trhu s náhradnými dielmi. Zákazníkom chceme neustále poskytovať kvalitné a spoľahlivé služby, aby boli so spoluprácou s nami maximálne spokojní. Optimálne využitie dostupného intelektuálneho a materiálového potenciálu a realizáciu programov profesionálneho rozvoja v oblastiach súvisiacich s činnosťou spoločnosti považujeme za jeden zo strategických pilierov pri našom ďalšom rozvoji. 

Vízia Inter Cars

Chceme byť lídrom na trhu s náhradnými dielmi poskytujúcim nadštandardné služby všetkým našim partnerom, poctivou firmou so spoločensky zodpovedným podnikaním a ziskom, ktorý plynie z dobre vykonanej práce.