Inter Cars

Inter Cars Slovenská republika s.r.o. je dodávateľ náhradných dielov pre osobné aj nákladné automobily, motocykle a dielenské vybavenie. Jedná sa o moderne a rýchlo sa rozvíjajúcu spoločnosť, ktorej hlavným cieľom je získanie štandardov zaručujúcich maximálnu spokojnosť zákazníkov. Na pobočky sú kladené nároky z hľadiska veľkosti objektov, skladové hodnoty a profesionality tímu, aby umožňovali poskytovanie kvalitného servisu, vrátane distribúcie tovaru smerom k našim partnerom po celom regióne. Existujúca sieť má v súčasnosti 24 pobočiek a bude ďalej rozširovaná.

 

 

 

Distribučný systém - kľúčový faktor úspechu

Základný princíp distribučnej siete spočíva v koncepte frančízy. Inter Cars poskytuje partnerovi obchodné meno, know-how, informačný systém, skladové a logistické zázemie atď. Frančízista zodpovedá za prevádzku pobočky Inter Cars a participuje na jej zisku. Stáva sa súčasťou európskej spoločnosti s pevným a rozsiahlym skladovým zázemím a z "malého" lokálneho distribútora sa premení na hlavného hráča regiónu.

Q-SERVICE - Koncept medzinárodnej siete profesionálnych nezávislých autoservisov

Zapojenie do konceptu prebieha na základe prísneho výberu a splnenie vstupných kritérií, ktoré obsahujú požiadavky na technologické vybavenie, minimálnu šírku ponúkaných služieb, kapacitu opráv servisu a vybavenie klientského zázemia.

IC FLEET - Správa firemných vozových parkov

Princípom programu je zabezpečiť pre klienta všetky servisné služby as tým spojené opravy pre jeho osobné a dodávkové vozidlá. Tieto úkony prebiehajú v sieti nezávislých autoservisov, u ktorých Inter Cars garantuje vysokú odbornosť a kvalitu poskytovaných služieb. Výhodou je jednoduchá správa aj viacznačkového vozového parku.

Veľtrh

Materská spoločnosť Inter Cars S.A. organizuje v Poľsku vlastný veľtrh, ktorý sa svojím rozsahom radí medzi jeden z najväčších veľtrhov svojho druhu v Európe. Pravidelne sa na ňom na ploche cca 20.000 m2 prezentuje okolo 170 najväčších svetových producentov náhradných dielov pre osobné aj nákladné automobily a dielenského vybavenia. Počas troch dní trvania veľtrhu sa počet návštevníkov blíži k 25 tisícom.

Medzinárodná organizácia

Medzi najvýznamnejšie organizácie, ktorých je spoločnosť Inter Cars členom, patrí ATR International AG - prestížne medzinárodného združenie distribútorov náhradných dielov. Ďalšími významnými organizáciami, v ktorých sa Inter Cars angažuje, sú APRA, ktorá zjednocuje spoločnosti zaoberajúce sa regeneráciou náhradných dielov a celoeurópska organizácia PROREP, združujúca spoločnosti zaoberajúce sa distribúciou motorových dielov.

Inter Cars v Európe

Spoločnosť Inter Cars patrí medzi najväčších distribútorov náhradných dielov pre osobné a nákladné automobily v Európe.

V súčasnej dobe má skupina Inter Cars vybudované pobočky v 16 krajinách strednej, východnej a juhovýchodnej Európy,  zastúpenie v Nemcku a Belgicku. Inter Cars Group zamestnáva 5 000 zamestnancov, cez 300 pobočiek a je územne najväčším distribútorom náhradných dielov v európskom meradle. Najväčší podiel na tom má zlúčenie so spoločnosťou JC Auto, ku ktorej došlo v roku 2007. Táto fúzia umožnila nielen výrazné rozšírenie distribučnej siete, ale aj k spojeniu najširšieho sortimentu pre osobné autá európskej i ázijskej produkcie - viac než 1 000 000 položiek od viac ako 250 najväčších svetových výrobcov, z ktorých mnohí patria medzi významných dodávateľov priamo do prvovýroby. Základným kameňom dokonalého zásobovanie je moderné logistické centrum, ktoré sa nachádza neďaleko Varšavy. Jeho celková plocha je 17 000 m2 a patrí medzi najväčšie a najmodernejšie sklady automobilových dielov v Európe.

 

História spoločnosti sa datuje od roku 1990 a Inter Cars je členom mnohých medzinárodných organizácií, napr ATR International AG, APRA či PROREP.