Pipercross - výrobca športových filtrov

Pipercross - výrobca športových filtrov

|

Ponuka dielov pre tuning a Cis (diely pre systémy LPG/CNG) sa v Inter Cars úspešne rozširuje. Jedným z overených výrobcov v tomto segmente je aj Pipercross, spoločnosť s viac ako 35 ročnou tradíciou.

Pipercross je výrobca športových vzduchových filtrov, ktorý sa už viac ako 35 rokov snaží vyvíjať najlepšie vzduchové filtre na trhu z hľadiska výkonu aj filtrácie. Inžinieri sa rozhodli pre použitie peny pre jej väčšiu schopnosť zadržiavať nečistoty a zároveň neobmedzovať prietok, čo umožnilo udržiavať vozidlá všetkých typov s najlepšími výkonmi počas celého jeho vlastníctva.

Výroba je situovaná v Spojenom kráľovstve s použitím vysokokvalitných dielov, z ktorých mnohé sú z miestnych zdrojov, každý filter je vytvorený ručne v procese krok za krokom, čím sa zabezpečuje najvyššia úroveň kontroly kvality v každej fáze tohto procesu.

Penové filtre spočívajú v použití väčších otvorov a oleja na zachytenie častíc nečistôt ako bavlnený filter, ale s použitím iného formátu. Viacvrstvová sieťovaná pena využíva vrstvy s rôznymi špecifikáciami, z ktorých každá neskôr zachytí častice inej veľkosti a zároveň umožní vzduchu voľne prúdiť, čím sa časom zastaví strata výkonu, ktorou trpia iné filtre. Tento skvelý formát peny bol vyvinutý spolu s pretekárskymi tímami po celom svete. Táto forma vývoja umožnila vyrábať niektoré z technologicky najpokročilejších filtrov na trhu. Pomocou najmodernejších zariadení sú panelové filtre kontrolované, či sú prietoky nad 1 000 CFM (kubických stôp za minútu), ako aj hodnoty vzduchovej depresie, pričom to umožňuje testovať filtre proti OEM. Takto je možné vytvoriť vylepšený aftermarketový produkt, ktorý nebude mať vplyv na záruku výrobcu.

 

Ponuka výrobcu Pipercross zahŕňa vzduchové filtre pre automobily a motocykle. Z hľadiska konštrukcie ponúka 3 základné technické riešenia:

Panelový filter

Každý vytvorený panelový filter sa vyrába ako priama náhrada pôvodného filtra, čo znamená, že na prispôsobenie týchto častí nie je potrebná žiadna úprava. To znamená o viac ako 30 % väčší prietok vzduchu pri jednoduchej rýchlej výmene, ktorú môžete vykonať doma. Aby ponuka nebola obmedzená len na panelové filtre, táto technológia je využívaná všade, od systémov nasávania vzduchu až po špeciálne súťažné filtre a všetko medzi tým. Táto istá skvelá pena sa používa aj vo vlakoch, autobusoch a nákladných autách, čím pomáha udržiavať svet v chode deň čo deň. Pipercross ponúka doživotnú záruku kupujúcim na všetky panelové filtre. Filter jednoducho umyte každých 20 000 km alebo každý rok, aby ste ho udržali v špičkovom stave.

Univerzálne filtre

Tieto filtre, ktoré sa používajú hlavne na konci vlastných a prerábaných sacích systémov, sa dajú nájsť alebo použiť aj priamo priskrutkovaním k turbu alebo ako náhrada továrenského airboxu v mnohých autách. K dispozícii s gumovými aj zliatinovými krkmi, budete môcť nájsť niečo, čo vyhovuje vašej aplikácii. Výhody, ktoré môžete získať prevádzkou kužeľového filtra, sú veci ako zväčšenie povrchovej plochy oproti panelovým filtrom, čo umožňuje prúdenie väčšieho množstva vzduchu.  Malou nevýhodou je zvýšenie hluku indukcie a turba, pretože štandardný airbox je vyrobený tak, aby mnohé z toho umlčal. Môže tiež ponúknuť lepšiu priedušnosť na dlhšiu dobu, penová matrica zachytáva nečistoty, ale neupcháva sa rovnakým spôsobom, akým by papierový filter OEM umožnil väčší prietok vzduchu počas celej životnosti filtra. Sú tiež dostupné v celom rade rôznych tvarov a veľkostí, čo znamená, že nejaký existuje pre takmer každú situáciu, ktorú si možno predstaviť.

 

Airboxy

Prestavbové systémy Pipercross odstraňujú obmedzujúci továrenský airbox, aby ponúkli maximálne možné prúdenie vzduchu do motora. Všetky filtre využívajú technológiu kompozitného prúdenia vzduchu Pipercross a systémy sa uvoľňujú do výroby len vtedy, keď sú otestované na skúšobnej stolici a zlepšujú výkon prúdenia vzduchu. Pre optimálny výkon sa dôrazne odporúčajú prestavbové systémy Pipercross. Priamo nahrádzajú originálny airbox a sacie potrubie, čo umožňuje zvýšenie prietoku oproti štandardu, až 100-násobné zvýšenie v niektorých aplikáciách. Nasávanie má tiež vylepšený vzhľad v porovnaní s OEM a zvyšuje hlučnosť nasávania, aby sa zlepšil váš zážitok z jazdy. Tieto nemajú vplyv na záruku výrobcu.

Celú ponuku vzduchových filtrov Pipercross v ponuke Inter Cars nájdete v e-Katalógu na tomto odkaze.